Позитивне мислення – щасливе життя!

Позитивне мислення — це мистецтво жити. Жити з упевненістю, любов’ю та посмішкою в душі. Однак, щоб навчитися мислити і говорити позитивно, слід кожного дня докладати зусиль. Величезних зусиль.

За статистикою, в середньому за добу в нашій голові з’являється до 60 тисяч думок. Це приблизно 1 думка на секунду. Усвідомивши такі цифри, спробую перефразувати відому цитату древньогрецького філософа-медика Гіппократа : «Ми те, що ми їмо» на фразу «Ми те, про що ми думаємо»… Також пригадуються слова відомого поета та філософа Р.У. Емерсона: «Ми стаємо тим, про що думаємо впродовж дня» …

Дійсно, сила думки є дуже сильною. Вибачте за тавтологію. Вже не секрет, що думки матеріалізуються і впливають на наше життя. Від 1 до 5 % всіх наших думок є такими, що постійно повторюються. Саме вони є найбільш переважаючими і викликають в нас різного виду емоції.

Коли ж думка постійно повторюється, вона перетворюється на переконання, яке у свою чергу впливає на процес прийняття нами рішень у будь-яких справах. На жаль, більша частина цих переважаючих думок  є негативні за характером.
Практично розвивати позитивне мислення не так вже і просто, особливо тим людям, які постійно перебувають в ореолі власного негативізму. Думаю, кожному зустрічалися люди постійно незадоволені чимось (заробітною платою, комунальними платежами, ситуацією у державі, цінами на харчі, рівнем культури навколо, сімейними взаємовідносинами, тощо), або такі, що постійно скаржаться на всіх  (у власних проблемах та особистій нереалізованості бачать провину когось іншого, тільки не свою). А скільки людей постійно жаліються на  своє здоров’я, будучи фактично не хворими… Звичайно, в такій ситуації, негативне мислення проникає у свідомість настільки глибоко, що навіть не помічається, а про потребу, щось змінити, мови взагалі не може і бути.  Проте, варто пам’ятати, що «цьому нехитрому ділу» можна навчитися будь-коли, будь-де і будь-кому. Головне – бажання змінитися.

«Вчіться обирати собі думки, як вибираєте одяг в шафі кожного дня», – цитата з кінофільму «Їж, молись, люби».

Як же почати думати позитивно?… Ось лише кілька порад, які допоможуть розвинути силу позитивного мислення:

  • Пропускайте у свою підсвідомість тільки відчуття сили, щастя та успіху.
  • Ігноруйте негативні думки, замінюючи їх оптимістичними.
  • Перш, ніж почати будь-яку справу, чітко уявіть у своїй свідомості її успішний результат.
  • Більше посміхайтеся. Це допоможе позитивно мислити.
  • Дивіться фільми, які допомагають відчувати себе щасливим.
  • Асоціюйте себе з людьми, які мислять позитивно.
  • Завжди сидіть і ходіть з прямою спиною (це зміцнить впевненість у собі і наповнить внутрішньою силою).
  • Більше прогулюйтесь свіжим повітрям і займайтеся будь-якою фізичною активністю (це допоможе виробити позитивне ставлення).

Керуючись запропонованими порадами, ви привчите свій розум думати позитивно і ігнорувати будь-який негатив.

Продовжуйте тренувати мозок на формування позитивного мислення. Це може зайняти деякий час, але в результаті у вас виробиться звичка мислити позитивно.

Будьте щасливі!!!

                                                             практичний психолог

                                                                         Більської ЗОШ І – ІІІ ступенів

                                                         імені К.І. Геренчука

                                                                                   Тютюник Н.В.