КНИГА В ТВОЄМУ ЖИТТІ

O

O
В рамках Всеукраїнського тижня дитячої книги в районі 25 березня проведено підсумкове свято по проекту “Книга в твоєму житті”, який розпочався в усіх загальноосвітніх школах в грудні 2014 року і в ньому взяло участь 34 ЗОНЗ. В рамках проекту визначено номінації: “Кращий читач”,”Кращий читацький щоденник”, “Кращий клас з читання”, “Кращий бібліотечний проект”. Протягом грудня – березня ці етапи проекту проводились серед учнів ЗОНЗ району та шкільних бібліотекарів. Зональні -проведені в І-ІІ тижні березня, в результаті чого визначилися переможці. Особливо творчо підійшли до відповідного оформлення шкільних приміщень та підготовки зональних заходів у базових – Жердянській та Зарічанській ЗОШ І-ІІІст. (бібліотекарі Камаєва О.С., Полюляк Л.М.). Було організовано виставки художньої літератури, в ході заходів проводились літературні вікторини, та виконувались номери художньої самодіяльності.
Заключним етапом стало проведення районного свята «Книга в твоєму житті» на базі районного Будинку школярів. Основою його стали виступи та вшанування кращих читачів.
В ході сценарію свята, який розробили бібліотекар Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ст. Бобровська Т.П. та класний керівник 5-го класу цієї ж школи Цісар І.С., учні якого перемогли у відповідній номінації на зональному рівні. Кращі з кращих демонстрували не тільки свою майстерність у презентації творів, але й власні доробки. Так, учениця 8 класу Кугаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Яцковська Валерія, на основі своїх прочитаних улюблених книжок пише власні, створює для них оформлення, форматує, ілюструє їх і виставляє для читання іншим на відповідних сайтах в інтернеті. Учениця 9 класу Сокиринецької ЗОШ І-ІІІ ст. Пашко Яна представила свої читацькі щоденники, які вона веде з 5-го класу. З її нарисом «Килина» ми могли познайомитись в останньому номері районного часопису «Нове життя». Зачаровано слухали глядачі презентацію книги М.Магери «Пісня про кохання» у виконанні учениці Летавського НВК Зубик Олександри (бібліотекар Маслій Н.В.). У підсумку свята презентувала свою роботу провідний бібліотекар Чемеровецького НВК №2 Романчук Аза Володимирівна.
В номінації «Кращий читач» нагороди та подарунки отримали Зубик Олександра (Летавський НВК, бібліотекар Маслій Н.В.), Громович Діана (Кочубіївська ЗОШ І-ІІ ст., бібліотекар Шкоропата О.М.), Макарчук Олеся (Бережанська ЗОШ І-ІІ ст. бібліотекар Похно С.М.), Крук Яна (Кутковецька ЗОШ І-ІІ ст., бібліотекар Півхлопко Ю.В.), Яцковська Валерія (Кугаєвецька ЗОШ І-ІІІ ст., бібліотекар Галак Н.О.), П’ятак Крістіна (Чорнянська ЗОШ І-ІІІ ст., бібліотекар Монастирська Т.І.). У номінації «Кращий читацький щоденник» Пашко Яна (Сокиринецька ЗОШ І-ІІІ ст., бібліотекар Пашко І.В.); у номанації «Кращий читацький клас» – учні 5-го класу Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ст. (бібліотекар Бобровська Т.П.); у номінації «Бібліотечний проект» проводила бібліотекар Чемеровецького НВК №2 Романчук А.В.).
Привітали переможців проекту учасники вокальної студії «Чарівна росинка», яка працює при районному Будинку школярів (кер. Кисельова Л.М.).
Особливо вдячні учні та переможці проекту депутату Герезі О.В. за подарунки та вітальні листівки, а також за наданий транспорт для підвозу учнів з Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ст.
Свято завершилося, на учнів читають нові пригоди та фантазії з улюблених книг країни Книгоманії.

Лихва А.В. – методист РМК,
депутат районної ради України