конкурс “Легенди нашого краю”

ПОЛОЖЕННЯ

про районний  конкурс “Легенди нашого краю”

 

          1. Районний  конкурс “Легенди нашого краю” (далі – конкурс)  проводиться проводиться відділом освіти , молоді та спорту Чемеровецької районної  державної адміністрації за підтримки  Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації .

2.Завданнями конкурсу є:

залучення учнівської молоді до пошуково-краєзнавчої роботи з вивчення, збереження та відродження історико-культурної спадщини українського народу шляхом збору фольклорного матеріалу у місцевості, де вони живуть і навчаються.

 виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму, любові до рідної землі;

розвиток творчих здібностей учнів;

організація пошуково-дослідницької роботи з учнями шляхом збирання перлин фольклору про свій край рідне місто, село, район, їхнє минуле і сьогодення.

3. Конкурс  проводиться з 05 травня 2014 року по 30 березня 2015 року.

4.До конкурсу запрошуються колективи загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

5.На конкурс подаються роботи (легенди та перекази) у таких номінаціях:

 про пам’ятки природи, рослинний і тваринний світ;

 топонімічні та гідрологічні;

  міфологічні і побутові;

про письменників  і діячів культури;

 

 про визвольну війну українського народу 1648-1654. Народні повстання на Україні ХУІ поч. ХУІІІ ст.;

 про оборону рідного краю від хансько-татарських, османсько-турецьких завойовників.

                 Сюжети легенди і переказів повинні бути оригінальними, поширеними у даній місцевості. В основі кожної легенди має бути розповідь про історичну подію, пам’ятник природи, рослинний чи тваринний світ, побутово-соціальне буття, про людей, їхні вчинки тощо.

  •  Усі матеріали подаються українською мовою.

Матеріали мають бути в друкованому вигляді та на електронних носіях (шрифт Times New Roman – 14 р інтервал 1,5). На титульній сторінці обов’язково потрібно вказати: назву конкурсу, прізвище, ім’я, по-батькові автора роботи (повністю), клас, назву навчального закладу.

Перед текстом легенди (переказу) необхідно вказати номінацію, до якої вона належить, і в якій місцевості вона записана та від кого.

До тексту можна додати малюнок власного авторства.

Роботи подаються в РМК ( Проців Г.А.) до 01 квітня 2015 року.

Використання та обробка персональних даних, одержаних з метою виконання вимог цього Положення, здійснюється згідно вимог закону України “Про захист персональних даних”.

7.Переможці і призери конкурсу визначаються у кожній номінації і нагороджуються грамотами обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

8.Кращі роботи учасників конкурсу, за їх згодою, будуть включені у збірку “Легенди нашого краю”, що видаватиметься центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.